Urząd Miejski w Warcie

Urząd Miejski w Warcie

Wednesday, 03 February 2021 15:00

E-Urząd Skarbowy

Z dniem 1 lutego 2021 roku wystartował e-Urząd Skarbowy, który umożliwia załatwienie wielu spraw online - bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu, przez całą dobę.

Nowa usługa daje możliwości:

dostępu do swoich danych podatkowych (dane o podatniku, działalności gospodarczej, mikrorachunku podatkowym i historii logowania).

informacji o nałożonych mandatach.

dostępu do aplikacji e-mikrofirma.

płatności online (na początku przez osoby fizyczne w zakresie PIT, CIT, VAT, PCC, podatku od spadków i darowizn, karty podatkowej, opłaty skarbowej, pozostałych podatków i należności niepodatkowych i mandatów). Dostępna będzie historia płatności online.

złożenia w formie elektronicznej niektórych pism (np. wniosku o zaliczenie nadpłaty/zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań). Dostępna będzie historia wysłanych dokumentów.

dostępu do Twój e-PIT - zeznania podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38

Więcej na stronie: https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/

Wednesday, 03 February 2021 12:22

Zostań honorowym dawcą krwi

Już w najbliższą niedzielę w godzinach od 9.00-12.00 w Klasztorze oo. Bernardynów w Warcie będzie można zostać Honorowym Dawcą Krwi!

Zachęcamy!

Tuesday, 02 February 2021 14:43

Nie wydobywaj bez koncesji!

Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r., Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2020 poz. 1064, 1339 i 2320), możliwe jest wydobywanie bez koncesji piasków i żwirów, przeznaczonych dla zaspokojenia potrzeb własnych osoby fizycznej, z nieruchomości stanowiących przedmiot jej prawa własności (użytkowania wieczystego), jeżeli jednocześnie wydobycie, będzie wykonywane bez użycia środków strzałowych, nie przekroczy 10m3 w roku kalendarzowym i nie naruszy przeznaczenia nieruchomości.

Warunkiem legalności takiej działalności jest jej zgłoszenie z 7-dniowym wyprzedzeniem na piśmie do Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach. Każda inna działalności wydobywcza wymaga uzyskania koncesji starosty, marszałka lub ministra właściwego do spraw środowiska.

Friday, 29 January 2021 15:49

Gmina Warta dla WOŚP

Nauka pływania na wyciągu nart wodnych dla osób rozpoczynających swoją przygodę z wakeboardingiem lub cały dzień na wyciągu nart wodnych dla zaawansowanych w porcie jachtowym

„Jeziorsko”. To jedna z wielu atrakcji jakie będzie można wylicytować na:

➡️ facebook'u Warckiego Centrum Kultury (wyborze intersującej licytacji zostaną Państwo przekierowani na jej stronę)

➡️ antenie Nasze Radio 104,7 fm

już w najbliższą niedzielę w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zachęcamy do udziału!

Aktualne dane epidemiologiczne w Gminie Warta na dzień 29 stycznia:

- 6 osób jest zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2

- 42 osoby podlegają przymusowej kwarantannie.

Friday, 29 January 2021 14:54

KGW- rozliczenie dotacji

To już ostatnie dni na złożenie sprawozdań rozliczających otrzymane dotacje przez Koła Gospodyń Wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność.

Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia 2021 r. W związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji wnioski będą przyjmowały jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

KGW, które mają problem ze sporządzeniem sprawozdań, mogą skorzystać z pomocy „telefonicznego dyżuru księgowej”, który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową

poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do najbliższej niedzieli 31

stycznia, w godz. 16.00-18.00.

Do lutego przedłużono obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19.

Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki – od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym.

Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

Od 1 lutego nie będą obowiązywać godziny dla seniora.

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały do tej pory, pozostają bez zmian

Więcej na : https://www.gov.pl/.../od-1-lutego-otwieramy-galerie...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie przypomina, iż obecny okres zasiłkowy świadczenia wychowawczego "500+" trwa do 31 maja 2021 r. Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r. będzie można składać już od lutego 2021 r.:

drogą elektroniczną

za pośrednictwem poczty

od 1 kwietnia drogą tradycyjną – papierowo w MOPS

Szczegóły dostępne na stronie:

http://warta.naszops.pl/n,nowy-okres-zasilkowy-swiadczenia-

Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Przed nami Narodowy Spis Powszechny, który będzie przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 września 2021 r.

‼ W dniach od 1 do 16 lutego trwał będzie nabór na rachmistrzów spisowych w Gminie Warta.

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

🔹 mieć ukończone 18 lat

🔹 cieszyć się nieposzlakowaną opinią

🔹 posiadać co najmniej średnie wykształcenie

🔹 posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie

🔹 nie być skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne

przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w Urzędzie Miejskim w Warcie- Biuro Podawcze. Formularze dostępne w biurze podawczym lub do pobrania na dole strony.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.DOC

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w celu realizacji naboru kandydatów na rachmistrzów.pdf

Page 7 of 91