Szanowni Państwo,
informuję, że na dzień 7 kwietnia 2020 r. na godz. 14.30 na terenie gminy Warta:
nie stwierdzono zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 pośród osób na stałe zamieszkałych w gminie Warta. Przypadek, potwierdzający chorobę COVID-19, dotyczy osoby nie mającej miejsca zamieszkania w naszej gminie. Osoba ta przebywała jedynie na terenie gminy w ramach stosunku pracy. Sieradzki sanepid prowadzi działania ukierunkowane na ustalenie możliwie szerokiego grona osób, z którymi mogła się kontaktować osoba zarażona.
osoby mające bezpośredni kontakt z ww. osobą zarażoną, na szczęście mają wynik ujemny tzn. nie są zarażone.
51 osób jest poddanych kwarantannie domowej.
w związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku osoby zarażonej wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy proszę kolejny raz wszystkich o ostrożność, stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz innych służb sanitarnych. Proszę o rozsądek, spokój, czerpanie wiedzy z pewnych i rzetelnych źródeł.
Zdaję sobie doskonale sprawę, że zbliżający się czas Świąt Wielkanocnych, a także piękna pogoda powodują, że każdy z nas pragnie skorzystać ze słonecznych chwil, dobrej aury i wspólnie z rodziną spędzić Święta.
Jednak pamiętajmy, że to nie czas na odwiedziny, przebywanie w dużej liczbie osób oraz na beztroskie spacery. Postarajmy się wszyscy, z pełną dyscypliną i zaangażowaniem, ograniczyć do minimum kontakty z innymi ludźmi. Będzie jeszcze czas na wspólne wyjazdy, wycieczki i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jednak musimy wszyscy potraktować sprawę poważnie. Tylko wtedy, za pewien, czas będziemy mogli wrócić do stylu życia jaki znamy i lubimy. Ale dzisiaj, jutro i przez następne dni ZOSTAŃMY W DOMU. Nie chodźmy do sklepów, jeśli nie ma takiej konieczności, ograniczmy te wizyty do minimum. Bez tej samodyscypliny będzie ciężko uporać się z obecną sytuacją.
Dbajmy o siebie, pamiętajmy o zachowywaniu dystansu od innych osób w czasie niezbędnych wyjść min. 2 metry, unikajmy dotykania twarzy, nosa, ust, oczu i częstym myciu rąk.
Rękawiczki jednorazowe i maseczki powinny być stałym elementem towarzyszącym nam kiedy już musimy wyjść na zewnątrz. Pamiętajmy o częstym zmienianiu tych rękawiczek i higienicznym zdejmowaniu maski.
Życzę dużo zdrowia, siły i spokoju. Korzystajcie z udostępnianych nr telefonów, gdzie można uzyskać wsparcie. Pomagajmy sobie wzajemnie.
#koronawirus #zostańwdomu