Szanowni Państwo,
na dzień 16 marca 2020r. na godz. 11.00 na terenie gminy Warta nie wykryto żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.
Żadna również rodzina nie została poddana kwarantannie.

Gorąco dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, psychologom oraz całemu personelowi medycznemu, którzy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią.
Dziękuję również wszystkim pracownikom sklepów, którzy mimo trudnych warunków dbają o bieżące zaspakajanie naszych potrzeb w zakresie produktów, w szczególności spożywczych.

Proszę o dokonywanie zakupów w sposób racjonalny, z zachowaniem odpowiedniej odległości, unikając tym samym tworzenia zbędnych skupisk. Swoim zachowaniem nie stwarzajmy zagrożenia dla pracowników sklepów oraz pozostałych klientów.

Proszę o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak niezbędne zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie koniecznych pilnych spraw, a także po prostu rozmowę.

Uruchamiam specjalne numery tel.: (43) 8294029 lub 668341184, na które w sytuacjach niezbędnych każdy mieszkaniec gminy - w szczególności osoby samotne - mogą zadzwonić i prosić o udzielenie niezbędnej pomocy. Nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy.

Burmistrz Warty

Krystian Krogulecki