"Stach z Warty" to pierwszy warcki album o Stanisławie Szukalskim wydany na zlecenie Gminy Warta, przy udziale Muzeum Miasta i Rzeki Warty przy Oddziale PTTK w Warcie im. Eugenii Kaleniewicz. Album pokazuje Szukalskiego, jako człowieka tęskniącego i wspominającego rodzinne strony, troszczącego się o przyszłość miasta i jego lokalną kulturę. Opracowanie zawiera niepublikowane dotąd listy i pocztówki będące częścią bogatej korespondencji między Stachem, a założycielką Muzeum Miasta i Rzeki Warty Dr Eugenią Kaleniewicz. Ponadto w albumie znajdują się fotografie oraz blisko 80 prac Szukalskiego, w tym materiały zaprojektowane specjalnie dla Warty, m.in. znaczek wg projektu Szukalskiego "Mieścina WARTA miłości" stworzony dla Towarzystwa Przyjaciół Miasta i Rzeki Warty oraz wiersz dedykowany mieszkańcom Warty.

Oficjalna promocja albumu „Stach z Warty” odbyła się 18 maja 2019 r. w Warckim Centrum Kultury.

Egzemplarz albumu można odebrać w Wydziale Promocji, pok. nr 5 Urzędu Miejskiego w Warcie.

Warta jest miejscem urodzenia wielu znakomitych osobistości, które na trwałe zapisały się na kartach historii. To również miejsce rozwoju kariery zawodowej i działalności społecznej zasłużonych mieszkańców. Do tej grupy Wartczan należy zaliczyć lekarzy, działaczy ludowych, aktora teatralnego, malarzy, badaczy i żołnierzy.

Większość z prezentowanych biogramów dotyczy ludzi, dla których Warta chociaż nie zawsze była miejscem urodzenia, to spędzili tutaj całe swoje dorosłe życie, a cały wysiłek swej pracy zawodowej i społecznej poświęcili ukochanemu miastu.

Wejdź w linki poniżej i zobacz kronikę:

ZNANI WARTCZANIE CZĘŚĆ1

ZNANI WARTCZANIE CZĘŚĆ2